دانستنی‌های جالب درباره خرید لباس برای پسران و دختران

امروزه انواع مختلفی از لباس‌های دخترانه و پسرانه در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار موجود می‌باشند که حتی در نظر اول نیز نمی‌توان تشخیص داد که آیا دخترانه هستند و یا پسرانه. در این مواقع نیز برخی از فروشنده‌های لباس بچگانه می گویند که لباس دخترانه و پسرانه تفاوتی ندارد و انتخاب لباس وابسته به سلیقه والدین می‌باشد. حتی گاهی اوقات نیز امکان دارد که پسر شما لباسی را بپسندد که در قسمت لباس دختران طبقه بندی شده باشد. ما در این مقاله به بررسی مسائل مربوط به خرید لباس برای پسران و دختران و تفاوت‌های بین آن‌ها می‌پردازیم. شما نیز می‌توانید با مطالعه این نکات، لباس مناسب‌تری را برای فرزند خود خریداری کنید.

تفاوت‌های موجود در خرید لباس برای پسران و دختران

با اینکه تفاوت های بدنی و ظاهری دختران و پسران کاملا واضح و قابل مشاهده می‌باشد. اما با ظهور و گسترش مدگرایی، دیگر افراد تنها به فرم بدن خود اهمیت نمی‌دهند. بلکه با توجه به نیاز خود و راحتی لباس، به دنبال خرید لباس‌هایی که در بورس و مد حضور دارند، می‌باشند. از همین رو، اغلب والدین در زمان خرید لباس، نکات مهمی از جمله تفاوت لباس دخترانه و پسرانه را نادیده می گیرند. در حقیقت والدین باید از 4 سالگی به کودک خود، در رابطه با تفاوت های لباس‌های دخترانه و پسرانه توضیحات لازم را ارائه دهند و به او اجازه دهند تا خود لباسش را انتخاب کند؛ تا کودک نیز بتواند با فکر باز موفق به انتخاب و خرید لباس برای پسران و دختران شود. در ادامه به برخی از تفاوت‌های بین لباس‌های دخترانه و پسرانه اشاره می‌کنیم:

تفاوت جنس پارچه در لباس‌های پسرانه و دخترانه :

در اکثر مواقع، نوع و جنس پارچه به کار رفته در لباس بچگانه پسرانه، بسیار قوی تر و ضخیم تر از جنس پارچه‌های به کار گرفته شده در لباس‌های دخترانه می باشد. حتی در فصل سرد هم لباس‌های زمستانی چون کاپشن و یا پالتو دخترانه نسبت به کاپشن پسرانه از ضخامت کمتری برخوردار می‌باشند.

تفاوت نوع برش در لباس های پسرانه و دخترانه :

در کنار تفاوت جنس پارچه، برش لباس‌های بچگانه دخترانه نیز با لباس بچگانه پسرانه فرق می‌کند. علاوه بر این که سایز لباس ها، حتی برای نوزادان دختر و نوزاد پسر متفاوت است؛ برش لباس ها هم در انواع مدل لباس دخترانه با پسرانه متفاوت می‌باشد. به طور مثال، شلوار دخترانه دارای الگو و طرح و مدلی متفاوت از شلوار پسرانه است. همچنین حتی در صورتی که بافت پارچه یک پیراهن دخترانه شبیه پیراهن پسرانه باشد. اما برش آن متفاوت خواهد بود.

 

تنوع بیشتر مدل لباس‌های بچگانه دخترانه نسبت به مدل‌های پسرانه:

همان طور که خود نیز می‌دانید، نوع لباس و مدل های لباس مخصوص دختران تنوع و نوع بیشتری دارد. میزان استفاده زیاد از لباس‌ها و تنوع طلبی دختران سبب شده است تا سبک ها و طراحی های مختلف و گوناگونی برای خانم ها طراحی و دوخته شود. که البته این تنوع مدل در لباس‌های کودکان نیز وارد شده است.

رنگ‌های آبی و صورتی نیز از دیگر مواردی است که از نوزادی در انتخاب و خرید لباس برای پسران و دختران مورد توجه قرار می‌گیرد. بر این اساس بسیاری عقیده دارند که لباسهای آبی برای پسرها و صورتی برای دخترها است. در صورتی که این موارد جز معیار تفکیک جنسیتی است و به شما پیشنهاد می‌کنیم که کلیشه ها را کنار بگذارید.

یکی دیگر از تفاوت‌های مدل بین لباس‌های دخترانه و پسرانه، لبه لباس‌ها می‌باشد. در اغلب اوقات لباس‌های دخترانه سرآستین های کار شده با روبان و یا حتی سردوز و یا گلدوزی دارند. در حالی که در لباس‌های بچگانه برای پسران این موضوع کمتر دیده می شود.

تن خور لباس بچگانه برای پسران و دختران :

در صورتی که رشد کودکان را از زمان نوزادی آن‌ها در نظر بگیریم، متوجه خواهیم شد که پسرها به نسبت، رشد سریعتری را در مقایسه با دخترها دارند. حتی می‌توان گفت که در سایز یکسان نیز، تن خور و سبک پوشش لباس دخترانه با لباس پسرانه متفاوت می‌باشد. دقت کنید که در زمان انتخاب و خرید لباس برای پسران و دختران تنها به مد و رنگ توجه نکنید و آن را ملاک انتخاب قرار ندهید. در واقع نسبت دادن یک رنگ به دختر یا پسر کاری اشتباه و نادرست است. اصلا دسته بندی با عنوان رنگ دخترانه یا پسرانه وجود ندارد. حتی گاهی اوقات، پسرهای ریز اندام هم اندکی از دخترهای ریز جثه درشت تر هستند. با این اوصاف بهتر است که لباس را بر مبنای جنسیت و سایز چارت آن انتخاب کنید و سپس در کنار آن به مد و رنگ نیز توجه کنید.

 

ممنون که تا پایان مقاله همراه مجله فروشگاهی iretailco بودید. امیدواریم که از مطالعه ی این مقاله لذت برده باشید. همچنین موارد و نکاتی که در این مقاله تحت عنوان خرید لباس برای پسران و دختران بیان شده است برایتان کاربردی و آموزنده، مفید واقع شده باشد.

دانستنی‌هایی درباره پوشاک بچه گانه و انتخاب ان
انتخاب لباس مناسب برای جشن تولد + راهکارهای ویژه ی آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت
بستن

سبد خرید

بستن

علاقه‌مندی

دیده شده های اخیر

بستن

از اینکه شما وارد شدید خوشحالیم !

رمز به آدرس ایمیل شما ارسال میشود.

قبلا ثبت نام کردید؟

بستن

دسته بندی ها