پنج اشتباه فاحش در پوشیدن لباس مردانه

لباس مردانه و انتخاب آن می‌تواند ریسک‌هایی داشته باشد که ظاهر شما را خراب می‌کنند. در این مقاله که از وبسایت RealmenRealstyle انتخاب شده است، با پنج اشتباه اساسی که ممکن است موقع پوشیدن لباس مردانه انجام دهید، آشنا می‌شوید.

لباس مردانه با یقه‌ ایستاده

فرض کنید بعد از کلی جست و جو و خرید لباس مردانه، قصد دارید استایل‌تان را متنوع کنید. نگاهی به لباس‌های تازه می‌کنید، پیراهن را بر‌می‌دارید و تصمیم می‌گیرید برای ایجاد تغییر، تای یقه را باز کنید و یقه را ایستاده نگه دارید. همین جا خدمتتان عرض می‌کنیم که اولین اشتباه فاحش را مرتکب شدید. بسیاری از مردان جوان برای اینکه احساس «با‌حال» بودن کنند، سراغ این کار می‌روند که اشتباه است. یقه‌ی شما به عنوان یک مرد خوشتیپ باید مرتب، اتو خورده و رو به پایین باشد.

امان از ساسپندر

ساسپندر، شلوار شما را نگه می‌دارد، کمربند هم همین کار را می‌کند. یعنی وجود یکی از این‌ها برای نگه داشتن شلوار مردانه کافی است و در نتیجه استفاده از هر دوی آن‌ها به صورت هم‌زمان اشتباه است. علاوه بر این اگر از ساسپندر و کمربند به صورت توامان استفاده کنید، از لحاظ بصری یک مستطیل می‌سازید که ابدا چشم بیننده را نوازش نمی‌دهد و قد شما را هم کوتاه‌تر نشان خواهد داد. بنابراین دور این اشتباه فاحش را خط قرمز بکشید و از آن دور بمانید.

ست نکردن شلوار و جوراب

آیا می‌دانید یکی از دلایل رد شدنتان در بعضی خواستگاری‌ها جوراب‌هایتان بوده است؟ آن دفعه‌ای را به خاطر بیاورید که با کت و شلوار طوسی، جوراب سفید با دو خط راه راه قرمز و آبی پوشیده بودید یا دفعه‌ی دیگری که فکر می‌کردید جوراب آبی راه راه‌تان از توی کفش معلوم نیست اما مشخص بود! قانون خوشتیپ بودن به ما می‌گوید رنگ جوراب باید به رنگ شلوار نزدیک باشد، مثلا می‌توانید با شلوار طوسی‌تان جوراب مشکی یا طوسی تیره بپوشید. در عین حال دقت داشته باشید این دو، رنگ جوراب و شلوار، باید با رنگ کفش‌هایتان هم هماهنگی داشته باشد.

وقتی اشتباه می‌بندیم

در دنیای مد و لباس ، آنجا که می‌گویند چشم‌ها را باید بست و جور دیگر باید دید شامل حال دکمه‌ی انواع کت مردانه هم می‌شود. مردان زیادی ممکن است اصلا ندانند که قرار نیست تمام دکمه‌های کتشان را ببندند و اتفاقا بستنشان مساوی است با اشتباه کردن. این سه قانون ساده را به خاطر داشته باشید:

فقط دکمه بالای کت را ببندید اگر کت شما دو دکمه است.

فقط دکمه‌ی میانی کت را ببندید اگر کت شما سه دکمه دارد.

تمام دکمه‌ها را ببندید اگر کت شما «دبل برست»، (Double Breasted) است. یعنی چهار دکمه دارد و در هر طرف کت دو دکمه وجود دارد.

در مورد پیراهن مردانه لازم است حتما تمام دکمه‌ها از سرآستین گرفته تا نوک یقه‌ها بسته شوند. مگر اینکه قصد تا زدن آستین‌ها را داشته باشید که در این صورت می‌توانید دکمه‌های سر آستین‌ها را باز کنید.

هماهنگی بین کفش و کمربند

خوشبختانه آنقدر در راهنمای خرید لباس مردانه درباره لزوم هماهنگی بین کمربند و کفش توضیح داده‌ایم که احتمال خطا کردن برای مخاطبان دیجی استایل پایین آمده است. با وجود این، در این مطلب برای آن دسته از خوانندگانی که تازه به مجله‌ی ما پیوسته‌اند به این نکته‌ی اساسی اشاره می‌کنیم که باید بین رنگ کمربند و کفش شما هماهنگی وجود داشته باشد. هرگز کمربند قهوه‌ای سوخته را به همراه کفش مشکی استفاده نکنید. ممکن است بتوان از متفاوت بودن جنس کمربند و کفش شما گذشت، اما از ناهماهنگی بین رنگ‌ها هرگز نمی‌توان گذشت.

نکات مهم برای خرید کفشی که تنگ نیست!
کفش چرم را چطور نو نگه داریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت
بستن

سبد خرید

بستن

علاقه‌مندی

دیده شده های اخیر

بستن

از اینکه شما وارد شدید خوشحالیم !

رمز به آدرس ایمیل شما ارسال میشود.

قبلا ثبت نام کردید؟

بستن

دسته بندی ها